Konfiguracja dostępu do serwera FTP PDF Drukuj Email

Serwer FTP umożliwia umieszczenie plików i własnych stron internetowych na serwerze. Musimy do tego użyć programu, który zawiera klienta FTP za pomocą którego łatwo przegramy pliki.Pobierz program Total Commander w którym ustawimy dostęp do Twojego konta FTP.

Otwieramy Total Commander'a i wybieramy z opcji menu - Sieć - FTP PołączenieKlikamy przycisk Nowe połączenieWpisujemy dane naszego serwera FTP

Sesja: Jakaś nazwa połączenia
Nazwa hosta: paranoicy.net
Użytkownik: wpisz swój login
Hasło: wpisz swoje hasło
Klikamy przycisk OKStajemy na utworzonym połączeniu i klikamy przycisk PolączDysk oznaczony jako "0" jest naszym miejscem na serwerze gdzie możemy wgrywać plikiJeśli chcesz umieścić na serwerze swoją stronę internetową, tworzysz nowy katalog o nazwie "public_html". Do niego będziesz kopiował pliki które chcesz umieścić na serwerze tak, aby były widoczne dla innych w internecie pod adresem: http://paranoicy.net/~login/ Inne pliki będą dostępne tylko dla Ciebie.

Do połączeń z zewnętrznymi serwerami FTP proszę ustawić w Total Commanderze w sekcji:

Konfiguracja -> Ustawienia główne -> FTP

zaznaczamy: Tryb PORT: tylko porty z okreslonego zekresu:  10900 - 10910

W razie problemów z konfiguracją zawsze możesz napisać lub porozmawiać na Gadu-Gadu. Mój numer GG: 3703480. Postaram się niezwłocznie odpowiedzieć.

 

 
   

 

Pomoc

Serwer stron www

Serwer www umożliwia oglądanie Twoich stron internetowych i pobieranie plików umieszczonych na serwerze w podkatalogu public_html Twojego konta FTP przez wszystkich użytkowników internetu. Adres strony wpisujemy w pole Adres przeglądarki internetowej (np Internet Explorer)

Więcej …

PRZETESTUJ szybkość łącza

 

Zobacz też:

Test prędkości do routera naszej sieci

 
 
  eULER-SOFT P. Szkut, T. Świstek
58-150 Strzegom ul. Paderewskiego 40
74/ 855-46-46 lub 74/ 855-23-95
 
  Copyright © 2006 - 2023 Paranoicy.net.