Jak odczytać adres MAC (adres fizyczny) karty sieciowej PDF Drukuj Email

UWAGA: W chwili zmiany lub dodania nowego komputera, oraz wymiany podzespołów typu karta sieciowa konieczne jest podanie nam adresu fizycznego nowego sprzętu w celu jego autoryzacji w naszej sieci. Poniżej instrukcja krok po kroku jak sprawdzić adres fizyczny swojej karty sieciowej:


Naciśnij razem klawisze Alt+Ctrl+Delete w celu uruchomienia Menadżera zadań, a następnie kliknij na zakładkę Plik --> Nowe zadanie (Uruchom...) i wpisz polecenie cmd po czym uruchom je naciskając Enter lub OK.

W uruchomionym już okienku wiersza poleceń wpisujemy komendę ipconfig /all, którą zatwierdzamy klawiszem Enter.Wśród komunikatów na ekranie wyszukujemy:

Opis interfejsu bezprzewodowego (w przypadku kiedy chcemy łączyć się bezprzewodowo za pomocą karty WLAN) lub Opis karty Ethernet (w przypadku kiedy chcemy łączyć się przewodowo za pomocą karty LAN).

Potrzebujemy ciąg zawierający Adres fizyczny w formacie xx-xx-xx-xx-xx-xx. np: 00:04:61:FE:FE:FE.

To jest właśnie adres fizyczny naszej karty sieciowej (w tym przykładzie karty przewodowej Ethernet LAN).

 

 
   

 

Pomoc

Korzystanie z lokalnego serwera czasu

Lokalny serwer czasu to komputer w sieci, który synchronizuje swój zegar z zegarami wzorców czasu w internecie. Jego zegar pracuje z dokładnością do ułamków sekundy z wzorcem aktualnego czasu. Aby zegar naszego komputera też ustawiany był dokładnie według tego wzorca, musimy podać komputerowi adres naszego lokalnego serwera czasu.

Więcej …

PRZETESTUJ szybkość łącza

 

Zobacz też:

Test prędkości do routera naszej sieci

 
 
  eULER-SOFT P. Szkut, T. Świstek
58-150 Strzegom ul. Paderewskiego 40
74/ 855-46-46 lub 74/ 855-23-95
 
  Copyright © 2006 - 2021 Paranoicy.net.